Dziś jest czwartek, 06.08.2020, imieniny Jakuba, Sławy
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Malanowie » Aktualności » Podziękowania od strażaków z Januszkowic

Podziękowania od strażaków z Januszkowic

24 sierpnia delegacja z terenu gminy Malanów uczestniczyła w jubileuszu 95-lecia OSP Januszkowice. Jednostka położona jest na terenie partnerskiej gminy Zdzieszowice. Podczas uroczystości, Zarząd jednostki OSP Januszkowice przekazał na ręce ks.prałata Stanisława Płaszczyka, Prezesa OG ZOSP RP Piotra Stawickiego oraz Wiceprezesa OG ZOSP RP Czesława Pawlaka podziękowania oraz pamiątkowe statuetki za wieloletnia współpracę i pomoc po powodzi w 1997 mieszkańcom Januszkowic.

W lipcu 1997r. powódź nawiedziła południową i zachodnią Polskę. Z pomocą poszkodowanym ruszyli mieszkańcy wsi i miast z pozostałej części Polski, w tym również mieszkańcy gminy Malanów. Tamte wydarzenia stały się zaczątkiem współpracy pomiędzy gminą Malanów i Zdzieszowice. Okazana wtedy przez malanowską społeczność pomoc, została doceniona przez mieszkańców i władze Zdzieszowic. Te smutne okoliczności dały początek wielkiej przyjaźni, która trwa już ponad dwie dekady.

DM


Pozostałe aktualności