Dziś jest czwartek, 06.08.2020, imieniny Jakuba, Sławy
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Malanowie » Aktualności » Nowy sprzęt dla strażaków z Malanowa i Feliksowa

Nowy sprzęt dla strażaków z Malanowa i Feliksowa

Sprzęt pożarniczy za ponad 35 tys. zł trafił do strażaków z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z Malanowa i Feliksowa. W uroczystym przekazaniu sprzętu, które odbyło się we wtorkowe przedpołudnie w świetlicy wiejskiej w Feliksowie, uczestniczyli: Poseł RP – Ryszard Bartosik, Wójt Gminy Malanów – Ireneusz Augustyniak, Komendant Powiatowy PSP w Turku – st.kpt. Piotr Pietrucha, Komendant Gminny – Marek Graczyk, Prezesi, Naczelnicy i druhowie z Jednostek OSP Malanów i Feliksów.

Druhowie z Malanowa zakupili sprzęt dzięki dofinansowaniu z Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników. Dofinansowanie w kwocie 16.321,00 zł przy wkładzie własnym Gminy Malanów w wysokości 2.133,10 zł pozwoliło na zakup m.in. węży tłocznych, drabiny teleskopowej, kamizelek asekuracyjnych, kurtyny wodnej, sygnalizatorów bezruchu, obuwia specjalistycznego itp. Dodatkowo dotacja z Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej w wysokości 9.415,00 zł wraz ze środkami finansowymi z budżetu Gminy Malanów w wysokości 2.685,00 zł umożliwiły zakup zbiornika wodnego oraz radiotelefonu.

Natomiast jednostka OSP Feliksów, zakupiła sprzęt w ramach dotacji z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Strażacy z Feliksowa zakupili m.in. piłę spalinową, rękawice, prądownice oraz specjalistyczne obuwie. Do druhów trafi także torba ratownicza od ARiMR-u.

Pozyskany sprzęt z pewnością przyczyni się do jeszcze skuteczniejszego niesienia pomocy przez jednostki OSP z ternu naszej gminy.

DM


Pozostałe aktualności