Dziś jest wtorek, 23.07.2019, imieniny Bogny, Sławosza
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Malanowie » Aktualności » Strażacy zyskali nowy sprzęt

Strażacy zyskali nowy sprzęt

Strażacy zyskali nowy sprzęt

W poniedziałkowe południe sprzęt i wyposażenie warte prawie 54 tys. zł trafiły do strażaków z terenu gminy Malanów. Wszystko za sprawą dotacji jaką malanowski samorząd otrzymał z Funduszu Pomocy Poszkodowanym i Pomocy Postpenitencjarnej czyli tzw. Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Ministerstwo Sprawiedliwości. Otrzymana dotacja pozwoliła na zakup między innymi defibrylatorów, noszy, szyn Kramera, osłon zabezpieczających ofiary wypadków, torby ratowniczej, pilarek do drewna, agregatów prądotwórczych, sprzętu oświetleniowego, sprzętu do oznakowania terenu akcji, bosaków, detektora napięcia i innego drobnego wyposażenia niezbędnego do udzielania pomocy poszkodowanym bezpośrednio na miejscu popełnienia przestępstwa. Wszystkie 9 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu naszej gminy otrzymało sprzęt zgodny z ich bieżącymi potrzebami. Dzięki niemu zwiększą się zdolności bojowe poszczególnych jednostek oraz możliwość skutecznego prowadzenia działań ratowniczych w różnych warunkach. W efekcie poprawi się nie tylko bezpieczeństwo mieszkańców i osób podróżujących przez teren naszej gminy, ale także i samych strażaków.

                                                                                                          DM

 

 


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności