Dziś jest piątek, 26.02.2021, imieniny Aleksandra, Mirosława
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Malanowie » Aktualności » Eliminacje gminne OTWP „Młodzież zapobiega pożarom" - rozstrzygnięte

Eliminacje gminne OTWP „Młodzież zapobiega pożarom" - rozstrzygnięte

14 uczestników, podzielonych na dwie kategorie wiekowe zmagało się w gminnych eliminacjach XLIII edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” (OTWP) ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

Eliminacje gminne odbyły się w piątek 21 lutego br. w świetlicy wiejskiej w Malanowie. Wzorem lat ubiegłych organizatorem gminnego etapu pożarniczych zmagań był Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Malanowie wraz z Komisją ds. Młodzieży oraz Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Malanowie.

Turniej poprzedziły eliminacje szkolne. Do szczebla gminnego, zgodnie  z regulaminem przystąpiła młodzież w dwóch grupach wiekowych (klasy 1-6) oraz (7-8).

W pierwszej części zawodnicy rozwiązywali pisemny test wyboru składający się z 30 pytań. Rywalizacja była niezwykle zacięta, po części pisemnej konieczne było przeprowadzenie dogrywki, ponieważ kilkoro uczestników zgromadziło identyczną liczbę punktów.

Do części ustnej awansowało pięciu uczestników, którzy najlepiej poradzili sobie z testem. Finaliści odpowiadali na pytania dot. dystynkcji strażackich, oznaczenia gaśnic czy samochodów pożarniczych ale także musieli właściwie nazwać prezentowany strażacki sprzęt.

Po podliczeniu punktów, klasyfikacja w poszczególnych grupach wiekowych wygląda następująco:

Szkoły podstawowe klasy 1-6

1 miejsce – Lena Dzieciątkowska (SP Malanów)

2 miejsce – Laura Witkowska (SP Malanów)

3 miejsce – Karina Kowalczyk (SP Dziadowice)

Szkoły podstawowe klasy 7-8

1 miejsce – Marika Kujawa (SP Malanów)

2 miejsce – Wiktoria Pyzik (SP Malanów)

3 miejsce – Julia Kaźmierczak (SP Miłaczew)

Nagrody rzeczowe dla zwycięzców eliminacji gminnych oraz pozostałych uczestników turnieju ufundowane zostały przez Gminę Malanów. Laureatom obu konkursów, nagrody i pamiątkowe dyplomy wręczyli: Wójt Gminy Malanów – Ireneusz Augustyniak, Wiceprezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Malanowie – Czesław Pawlak oraz Dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Malanowie – Małgorzata Przygońska.

Eliminacje kończą etap gminny, a finaliści – po dwie osoby w każdej z dwóch grup wiekowych będą reprezentować gminę Malanów na etapie powiatowym, który odbędzie się 21 marca 2020 roku w Turku.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia na eliminacjach powiatowych.

GALERIA

DM


Pozostałe aktualności