Dziś jest piątek, 26.02.2021, imieniny Aleksandra, Mirosława
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Malanowie » Aktualności » Nowy sprzęt dla strażaków z Malanowa

Nowy sprzęt dla strażaków z Malanowa

Nowy sprzęt dla strażaków z Malanowa

Kolejny sprzęt pożarniczy o wartości ponad 20 tys. zł. trafił do strażaków z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Malanowie. W uroczystym przekazaniu, które odbyło się w dniu 20-11-2020 r., uczestniczyli: Radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego - Robert Popkowski, Wójt Gminy  Malanów - Ireneusz  Augustyniak, Radny - Kamil Strzelczyk i druhowie z OSP Malanów w osobach: Dariusz Nowicki - Prezes   oraz Grzegorz Kwiatkowski - Naczelnik. 

Gmina Malanów zakupiła wyposażenie i sprzęt ratownictwa dzięki dofinansowaniu ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości. Dofinansowanie w kwocie 20.000 zł., przy wkładzie własnym Gminy Malanów w wysokości jedynie 200 zł., pozwoliło na zakup m.in. ubrań  specjalnych, kamery termowizyjnej i hełmów strażackich.

Przekazany sprzęt z pewnością przyczyni się do jeszcze skuteczniejszego niesienia pomocy przez  druhów z jednostki  OSP  Malanów.

Strażacy wyrazili wdzięczność za otrzymany sprzęt, przekazując na ręce Radnego Sejmiku pamiątkową statuetkę.

ZS


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności