Dziś jest piątek, 26.02.2021, imieniny Aleksandra, Mirosława
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Malanowie » Aktualności » Prawie 30 tysięcy na nowy sprzęt dla OSP

Prawie 30 tysięcy na nowy sprzęt dla OSP

Prawie 30 tysięcy na nowy sprzęt dla OSP

Gmina Malanów od lat dba o bezpieczeństwo swoich mieszkańców, a poprawa bezpieczeństwa druhów podczas akcji to jej priorytetowe zadanie.  Po raz kolejny Ochotnicy z Gminy Malanów otrzymali nowy, specjalistyczny sprzęt ratowniczy.

OSP z Malanowa otrzymało  8 sztuk ubrań specjalistycznych, 3 – częściowych o łącznej wartości 25 600,00 zł. Zakup ubrań specjalistycznych sfinansowany został z Wojewódzkiego Funduszu Ochronny Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu i środków finansowych Gminy Malanów, w ramach projektu pn. „Sprzęt specjalistyczny dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Malanowie”.

Natomiast OSP w Kotwasicach wzbogaciło się o nowy zestaw PSP-R1 w torbie z kompletem szyn Kramera o wartości 3 531,60 zł.

Uroczyste przekazanie sprzętu odbyło się w budynku Urzędu Gminy w Malanowie, dnia 07-12-2020 r. W przekazaniu uczestniczyli: Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi - Ryszard Bartosik, Arkadiusz Przybyła - Zastępca Komendanta Głównego PSP, Ireneusz  Augustyniak - Wójt Gminy Malanów, druhowie z OSP w Malanowie w osobach: Dariusz Nowicki - prezes oraz Grzegorz Kwiatkowski – naczelnik, druhowie z OSP w Kotwasicach: Marek Graczyk – prezes i Kamil Herbich - gospodarz.

Druhowie bardzo dziękują uczestnikom dzisiejszego spotkania oraz pracownikom Urzędu Gminy w Malanowie za zaangażowanie i pomoc w pozyskaniu środków na zakup specjalistycznego sprzętu.

KP


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności